Objavljeni rezultati 34. Zagreb salona 2012.

Na stranicama Zagreb salona fotografija objavljeni su rezultati prijava.

Sve primljene fotografije biti će izrađene najmodernijom tehnologijom i izložene u atraktivnom izložbenom prostoru Muzeja Mimara. Za razliku od većine fotografskih natjecanja prihvaćeno je samo onoliko fotografija koliko ih se može izložiti, što znači da je konkurencija bila oštra, a 50 najboljih fotografija biti će osim u Muzeju Mimara u Zagrebu , izložene i u Rijeci, Šibeniku, Varaždinu i Sisku.

 

REZULTATI 34. ZAGREB SALONA 2012.

 

Pokrovitelji:  Ministarstvo Kulture, Poglavarstvo grada Zagreba, Hrvatski fotosavez, FIAP FIAP No.: 2012 / 110

Mjesto izložbe:  Muzej Mimara (6.studenog 2012.)

Sudjeluju:  360 autora

Međunarodni žiri: Liisa Söderlund, Angela Bacon-Kidwell, Sandra Vitaljić, Darija Tripalo, Ivana Tomanović

 

Izdvojene nagrade

 

Trofej grada Zagreba – Dalibor Talajić: Kavana Mozart

Grand Prix Fotokluba Zagreb za Kolekciju – Matej Peljhan: Power Of Advertising

Jubilarna plaketa sponzora uz 120. godišnjicu Fotokluba Zagreb – Jouni Lappi: Traffic circle in Banjul

 

Pojedinačne fotografije

 

Zlatna plaketa FIAP – Robert Matakovc: We Are One

Srebrna plaketa FIAP – Vesna Đukić: Swallows Flew Away Yesterday

Brončana plaketa FIAP – Rina Vukobratović: Exit

Zlatna plaketa Fotoklub Zagreb – Valentina Bunić: Magic

Srebrna plaketa Fotoklub Zagreb – Damir Tiljak: Sinj u zoru

Slavko Radman: Month When My World Fell Apart

Brončana plaketa Fotoklub Zagreb – Hengki Lee: The Boy From Nowhere

Trond M. Skaret: Out to dry, Armenia

Maja Midžor: Udovice

 

Pohvala FIAP

 

Nurten Ozturk : Miners

Karmen Stošić : Kao fototapeta nekog dalekog svijeta

Veli Aydogdu : Heart of the drop

Leonid Goldin : We Are From Sicily

Mario Miličević : Wet Waiters

Veli Aydogdu : Night lamp

Nenad Šaljić : Matterhorn: Night Clouds #5

 

Pohvala Fotoklub Zagreb

 

Maciej Makowski : Soul of Mr Hitchcock

Neda Rački : Change of the guard

 

Primljene fotografije

Ana Šesto : Bloodstream-city

Joao Taborda : The Tea

Valentina Bunić : Making the universe

Mariza Versiani Formaggini : Dream

Fatima Marchi : Board of kings

H.BAHAR KALELI : Kus gibi

Robert Matakovc : Summer

Robert Matakovc : Let us out

Maja Hrnjak : Leafs

Veli Aydogdu : Waterbird

Marino Raunić : Windows washers

Joseph Tam : Braving the Storm

Petar Sabol : Butterfly magic

Petar Sabol : Dragonfly magic

Valentina Bunić : monster

Ivana Hengl : Resting

Mato Zeman : Polja kukuruza

Maciej Makowski : Valley of gold

Widar Olsen : Unstad II

Igor Brautović : I See All Your Games

Stanislav Novak : Zebra Crossing

Tomislav Šmider : Peti element

Chun-Liang Yeh : Sand War

Ivana Hengl : Tube man

Ninoslav Hećej : Atelje

Valentina Stan : city profile

Slavko Radman : Bodyscape

Maciej Makowski : Walk in clouds

Neda Rački : Dancing on the stairs

Christine Couper : The Outlet

Roberto Pavic : tilt-shift budapest

Leonid Goldin : Hairdressing Salon

Mariza Versiani Formaggini : friends

Vladimir Šimunić : Noa

Jasmina Gorjanski : WORKING DAY

Mrinal Kumar Bandyopadhyay : Prelude

Zvonimir Rendeli : Adrian Stout

Nika Petkovic : Stranci

Maciej Makowski : Active shopping

Neda Rački : Empty world

Nurten Ozturk : Hatter

Nurten Ozturk : Tree of Life

Roberto Pavic : Praha XXIII

Istvan Kerekes : Travellers Ivo Vučetić : Project-serpente-2

 

Kolekcija

 

Zlatna plaketa FIAP – Hengki Lee: Equinox

Srebrna plaketa FIAP – Sandra Tomljenović: Priroda bez ljudi  / Nature without humanity

Brončana plaketa FIAP – Davor Bolant: Greenman

 

Zlatna plaketa Fotoklub Zagreb – Slavko Radman:    Rotting Fruits – Corrupt Scanogram

Srebrna plaketa Fotoklub Zagreb – Petar Sabol: Natural Abstract

Brončana plaketa Fotoklub Zagreb – Baris Barlas: My Brother

 

Pohvala FIAP

 

Lajos Nagy : Fishing

Joseph Tam : Crazy Horse

Rafael Podobnik : Hunters morning Valentina Bunić : Sunset boulevard

 

Pohvala Fotoklub Zagreb

 

Mariza Versiani Formaggini : Poetics of the everyday

Bedi Gyula : Sheep